Muzeum nieczynne 29-30 stycznia 2016 r.

Informujemy, że Muzeum Regionalne w Lubaniu będzie nieczynne dla zwiedzających od 29 do 30 stycznia 2016 r. (piątek i sobota) z przyczyn technicznych.

Czytaj dalej »

Uprzejmie informujemy, że w dniach 1-2 stycznia 2016 r. Muzeum Regionalne w Lubaniu będzie nieczynne.


Czytaj dalej »

24 grudnia (czwartek) Muzeum nieczynne

Informujemy, że w czwartek 24 grudnia 2015 r. Muzeum Regionalne w Lubaniu będzie nieczynne.

Czytaj dalej »

Nowy przewodnik mineralogiczny już dostępny!

img_323017 grudnia 2015 r. w Muzeum Regionalnym w Lubaniu odbyła się promocja nowej książki poświęconej najciekawszym minerałom występującym w powiatach lwóweckim i lubańskim. Uczestnicy spotkania wysłuchali prelekcji na temat poszukiwań cennych kamieni w regionie i otrzymali bezpłatny egzemplarz publikacji z podpisami autorów. Spotkanie było także okazją do podziękowania wszystkim osobom, które zaangażowały się w projekt pt. „Historia zaklęta w kamieniu, czyli lubańskie i lwóweckie tradycje gemmologiczne”, poznały walory geologiczne i mineralogiczne powiatu lubańskiego i lwóweckiego, pod okiem ekspertów zdobyły praktyczne umiejętności w zakresie poszukiwania i obróbki oraz miały możliwość realizacji własnego przedsięwzięcia przeznaczonego dla innych mieszkańców regionu na temat lokalnych kamieni szlachetnych i ozdobnych.

Czytaj dalej »

Promocja Przewodnika Mineralogicznego po powiecie lubańskim i lwóweckim

Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze”, Łużyckie Centrum Rozwoju oraz Muzeum Regionalne w Lubaniu zapraszają na promocję przewodnika mineralogicznego po powiecie lubańskim i lwóweckim autorstwa R. Girulskiego, P. Rachwała i Ł. Tekieli, która odbędzie się w lubańskim muzeum 17 grudnia o godz. 18:00. Na zainteresowanych czeka niespodzianka - bezpłatny egzemplarz książki. Publikacja została wydana w ramach projektu „Historia zaklęta w kamieniu”- czyli lubańskie i lwóweckie tradycje gemmologiczne, dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Zapraszamy!

przewodnik-mineraly-luban

Czytaj dalej »

 
Starsze wpisy »