Otwarcie wystawy “Zwierzyna i myśliwi w twórczości J.E.Ridingera”

plakata3_ridinger

Muzeum Regionalne w Lubaniu informuje o otwarciu wystawy prac J.E.Ridingera, które odbędzie się 9 kwietnia (czwartek) o godzinie 18:00. Nową ekspozycję czasową będzie można zobaczyć do 7 maja 2015 r. Serdecznie zapraszamy do Muzeum (Rynek-Ratusz).

Czytaj dalej »

Nowe prace Ludwiga Danzigera w Muzeum

W ubiegłym tygodanziger-muzeum-luban2dniu Muzeum Regionalne w Lubaniu weszło w posiadanie kolejnych prac wybitnego lubańskiego malarza Ludwika Danzigera – dwóch grafik i jednej pracy w ołówku. Grafiki przedstawiają widok niewielkiego niemieckiego miasta Ballensted, położonego w Sachsen-Anhalt, z października 1928 r. oraz górską chatę, uwiecznioną ręką malarza w Sylwestra 1911/1912 r. Tymczasem trzecia praca to portret Oskara Kirchhoffa, naszkicowany podczas świąt Bożego Narodzenia w 1916 r. Do tej pory Muzeum nie posiadało żadnej pracy Danzigera w ołówku. Stąd też nowy nabytek zwiększa wydatnie atrakcyjność kolekcji. W chwili obecnej w zbiorach naszego Muzeum znajdują się następujące prace Ludwika Danzigera:
- 26 akwareli,
- 5 grafik,
- 4 obrazy olejne, w tym 2 wielkosztalugowe,
- 1 tempera,
- 1 wydruk artystyczny.
W przypadku zbiorów publicznych jest to największa kolekcja prac tego malarza w Polsce.

Czytaj dalej »

Nowe pozycje w księzgozbiorze!

Szanowni Państwo! W ostatnich miesiącach Muzeum poszerzyło swój księgozbiór o kilka interesujących pozycji. Zachęcamy do możliwości skorzystania z książek na miejscu, w siedzibie Muzeum.

Czytaj dalej »

Spotkanie promocyjne książki Andrzeja Maciaszczyka i Łukasza Orlickiego

img_2491

13 lutego o godz. 18 w Muzeum Regionalnym w Lubaniu odbyło się spotkanie promocyjne książki Andrzeja Maciaszczyka i Łukasza Orlickiego pt. „Tajne zakłady zbrojeniowe III Rzeszy w powiecie lubańskim”. Z mieszkańcami regionu zainteresowanymi nową publikacją spotkał się tylko Andrzej Maciaszczyk. Drugi z autorów z powodów osobistych był nieobecny. Do Muzeum przybyło ponad 100 osób. Wśród nich nie brakowało ludzi na co dzień zajmujących się historią regionu.

Czytaj dalej »

“TAJNE ZAKŁADY ZBROJENIOWE III RZESZY W POWIECIE LUBAŃSKIM” - spotkanie promocyjne!

Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego “Pogranicze” i Muzeum Regionalne w Lubaniu, we współpracy z Łużyckim Centrum Rozwoju, serdecznie zapraszają na SPOTKANIE PROMUJĄCE książkę pt. “TAJNE ZAKŁADY ZBROJENIOWE III RZESZY W POWIECIE LUBAŃSKIM”, które odbędzie się w piątek 13 lutego 2015 r.  o godz. 18.00 w Muzeum Regionalnym w Lubaniu.

Czytaj dalej »

 
Starsze wpisy »